Czego możesz spodziewać się podczas masażu?

Przychodząc na masaż każdy spodziewa się wielu przyjemnych i błogich chwil. Rzeczywistość jest jednak  inna. To,  czy masaż będzie przyjemnością czy cierpieniem, w dużej mierze zależy od samego zainteresowanego.  Zupełnie inny masaż będzie przeznaczony dla sportowca, który aktywnie spędza każdą wolną chwilę, a laika, który z profesjonalnym masażem i masażystą spotkał się pierwszy raz  w życiu. Pamiętaj jedno! Dobry masażysta na pewno nie zrobi Ci krzywdy!

Masaż powinien być dobrany do każdej osoby indywidualnie. W zależności od tego jakie partie ciała mają być wymasowane do gry wchodzą palce, dłonie, przedramienia, kciuki, pięści, łokcie, a czasami nawet stopy. Możesz być głaskany, rozcierany, ugniatany, oklepywany, roztrząsany, wałkowany. Czasami możesz też czuć wibracje, które przeszywają całe Twoje ciało. W zależności od tego czego oczekujesz,  masażysta będzie stosował różne techniki i metody masażu.

Przez głaskanie masażysta może poznać Twoje ciało, a dokładniej partię ciała, którą masuje. Głaskanie przygotowuje skórę do kolejnych technik. Podczas rozcierania (wykonywanie okrężnych ruchów za pomocą dłoni) masażysta ma możliwość dojścia do głębszych warstw ciała i wytworzenia znacznej ilości ciepła, nawet do 40. Masażysta może również ugniatać Twoje ciało, które ma na celu przyspieszenie regeneracji mięśni. Następnym krokiem może być oklepywanie sprzyjające zwiększeniu napięcia mięśni i polepszeniu krążenia krwi. Osoba wykonująca masaż może również zastosować technikę zwaną wibracją. Wibracja powoduje rozluźnienie mięśni, a często również przyrost masy mięśniowej.

Podczas masażu masażysta może korzystać z wielu przydatnych akcesoriów, m.in. bańki chińskiej, maty z igłami, piłeczki kauczukowej, rolera, czy masażerów elektrycznych.

Zachęcamy do skorzystania z szerokiej gamy masaży i dobrania odpowiedniego dla siebie. Pamiętaj! W zdrowym ciele zdrowy duch!

 

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Prezes Fundacji: Piotr Usidus
tel: 669 420 903, e-mail: fundacja@fwft.pl

Wiceprezes Fundacji: Przemysław Czerwiński 
tel: 511 355 154, e-mail: fundacja@fwft.pl