Jaki masaż wybrać? Część II

Dzisiaj przedstawię kolejne rodzaje masaży i krótko je opiszę.

 

Masaż limfatyczny – inaczej zwany drenażem limfatycznym. Masaż ten stosuje się w sytuacji nagromadzenia limfy w określonych częściach ciała np. po amputacji piersi. Możemy stosować go również przy skręceniach stawów gdy występuje opuchlizna. Masaż limfatyczny wykonuje się bardzo powoli, a ciało układa się tak, aby usprawnić odpływ limfy przy pomocy siły grawitacji.

 

Masaż Shantala – jest to masaż pochodzący z Indii. Stosuje się go u niemowląt i dzieci. Może być stosowany również w przypadku psychoruchowego opóźnienia rozwoju np. przy dziecięcym porażeniu mózgowym. Ten rodzaj masażu ma bardzo pozytywny wpływ na relacje rodzic – niemowlę (poprzez dotyk). Masaż można wykonywać codziennie.

 

Masaż centryfugalny – inaczej zwany masażem dostawowym. Masaż centryfugalny może być stosowany po kontuzjach stawowych takich jak stłuczenia, skręcenia czy zwichnięcia, a także po urazach okołostawowych. Wskazania do masażu stawowego centryfugalnego: stan po urazie stawów, stan po dłuższym okresie unieruchomienia stawów, przykurcze w stawach, ograniczona ruchomość stawu, stan po rekonstrukcji więzadeł w stawie, blizny w obrębie stawu, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów, przeciążenia stawów, zapalenie stawów i tkanek okołostawowych, obrzęki stawowe.

#masaż #zdrowie #odnowa #relaks #trening

@akcjaMASAŻ @Fundacja Wuefista Triathlonista

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Prezes Fundacji: Piotr Usidus
tel: 669 420 903, e-mail: fundacja@fwft.pl

Wiceprezes Fundacji: Przemysław Czerwiński 
tel: 511 355 154, e-mail: fundacja@fwft.pl