MASAŻ … przyjemność, relaks, regeneracja, ale od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest oczywiście umówienie się do masażysty. Każdy poprawnie wykonany masaż powinien rozpocząć się od krótkiego wywiadu. Masażysta musi Cię trochę poznać, aby jak najlepiej dobrać odpowiedni dla Ciebie masaż.  Bardzo ważne są informacje dotyczące tego, czym zajmujesz się w życiu, jaką pracę wykonujesz , a przede wszystkim czy jesteś na coś chory i korzystasz z innych zabiegów.  Ważne jest także to, jak pacjent czuje się w dniu masażu, dlatego masażysta może dodatkowo zmierzyć ciśnienie krwi.

Masaż powinien być dobrany indywidualnie do każdej osoby. Masażysta powinien wiedzieć czy ma do czynienia ze sportowcem aktywnie spędzającym czas wolny, czy z osobą, która odpoczywa oglądając seriale przed telewizorem. Pamiętaj … nie zrażaj się pytaniami! Im więcej masażysta o Tobie wie, tym bardziej będziesz zadowolony z wizyty u niego! Dobry masażysta bacznie będzie Cię obserwował na każdy kroku. Bardzo dokładnie spojrzy na Ciebie podczas wchodzenia do gabinetu i już przed rozmową oceni Twoją postawę, chód, sposób siadana, itp. Dzięki temu, będzie wiedział na co zwrócić (na jakie partie ciała) największą uwagę podczas masowania. W celu bardziej efektywnego masażu, masażysta może poprosić Cię o wykonywanie dodatkowych ćwiczeń, które znacznie ułatwią Mu pracę z Twoim ciałem. Nie masz się czego bać …  w końcu to on jest tutaj od całej roboty!

Bardzo ważne jest abyś w trakcie masażu był rozluźniony i wyluzowany. Masażysta powinien stworzyć przyjemną atmosferę, tak abyś czuł się komfortowo i wygodnie. Pamiętaj, mów masażyście jakie uczucia towarzyszą Ci podczas masażu! Masażysta musi wiedzieć czy ma np. za zimne ręce lub masaż jest za słaby/za mocny. Masaż jest dla Ciebie chwilą wytchnienia, odpoczynku, dlatego nie bój się rozmawiać z masażystą! On jest tutaj właśnie dla Ciebie! Dobrze wykonany masaż może zmniejszyć dolegliwości związane z ewentualną chorobą.

Pamiętaj! Po pierwszych masażach możesz czuć się beznadziejnie! Wszystko może boleć, a każdy ruch będzie sprawiał wiele bólu. Nie martw się! Tak właśnie reaguje nasz organizm! Z każdym kolejnym masażem będzie co raz lepiej! Dlatego nie bój się i do dzieła!

 

Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Prezes Fundacji: Piotr Usidus
tel: 669 420 903, e-mail: fundacja@fwft.pl

Wiceprezes Fundacji: Przemysław Czerwiński 
tel: 511 355 154, e-mail: fundacja@fwft.pl