Pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę!

Krok, krok, za krokiem krok … w dniach 5-14 sierpnia nasza koordynator ds. wolontariatu Monika Piskorowska dołączyła do 41 Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. Każdy kto chociaż raz pielgrzymował przed Tron Pani Jasnogórskiej wie, że nie jest to rekreacyjny spacerek. Na pielgrzymim szlaku można spotkać się z wieloma trudnościami. Pogoda, która potrafi być naprawdę zmienna na szczęście w tym roku nie dawała się aż tak bardzo we znaki (nie było bardzo dużych upałów i padało tylko trzy razy). Pierwsze trzy dni pielgrzymowania minęły szybko i bezboleśnie, jednak kolejne pokonywane kilometry wzmagały ból i zmęczenie, a na stopach zaczęły pojawiać się coraz to nowsze pęcherze i otarcia. Każdy kolejny dzień wędrowania był przede wszystkim walką ze samym sobą. Nieraz popłynęły z oczu łzy bólu, bezsilności i wyczerpania. Im bliżej Częstochowy, czyli celu Pielgrzymki tym bardziej wzrastał poziom niewyspania i zmęczenia. Bardzo dużym wsparciem na pielgrzymim szlaku byli przede wszystkim ludzie, którzy pomagali kiedy człowiek nie miał już sił i chęci iść dalej. Wyciągnięta pomocna dłoń, życzliwość, dobre słowo, a czasami zwykły uśmiech potrafiły zdziałać cuda! Atmosfery panującej na Pielgrzymce nie da się opisać słowami, trzeba to przeżyć! Ten moment, gdy po tak wielkim trudzie i wysiłku widzisz Jasną Górę … bezcenny!

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Współpraca z fundacją

Jeśli państwa firma, organizacja utożsamia się z naszymi wartościami, naszą misja – możemy połączyć siły i wspólnie promować aktywność fizyczną wśród mieszkańców miasta Świdnik oraz powiatu świdnickiego. Wspólnie możemy realizować projekty. W ramach współpracy oferujemy różnego rodzaju pakiety sponsorskie lub partnerskie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia współpracy e-mail: fundacja@fwft.pl

 

Nasze wycieczki 2019

Szczęśliwa 7 nad Jeziorem Zagłębocze Wycieczka rowerowa - Zwierzyniec 2019 Wycieczka do Włodawy (Jezioro Białe) Wycieczka do Sandomierza Wycieczka do Kazimierza Dolnego Wyprawa rowerowa Mazury 2019