Wycieczka do miasta Leżajsk

Korzystając z ostatnich dni wakacji udaliśmy się na rowerowy wypad na Podkarpacie. Pierwszy dzień naszej wizyty w Jarocinie to godzinka spokojnej rekreacyjnej jazdy. Drugi dzień to blisko 100-kilometrowa wycieczka do miasta Leżajsk. Droga z Jarocina do Leżajska prowadzi przez malownicze okolice po pięknym równym asfalcie, co na pewno zadowoli każdego użytkownika roweru szosowego czy też triathlonowego/czasowego.

[Podkarpacie, a dokładniej okolice miejscowości Jarocin (okolice Niska) są idealnym miejscem do szybszych treningów pod triathlon oraz do wolniejszych spokojnych rodzinnych wycieczek rowerowych. Idealny asfalt + bardzo małe natężenie ruchu = idealne miejsce]

Po dotarciu do Leżajska zwiedziliśmy klasztor Ojców Bernardynów (jak dla nas chyba najpiękniejszy klasztor w którym byliśmy). Przed klasztorem znajdował się pomnik Jana Pawła II oraz bardzo dużo zieleni, gdzie można się zatrzymać i odpocząć. Następnym punktem naszej wycieczki/treningu był stały podpunkt czyli „jedzonko” i tu trafiliśmy całkiem przypadkiem do schowanej w wąskiej uliczce restauracji Capri. Jedzenie mega, ceny zaskakująco przyzwoite czego chcieć więcej? Chyba tylko sympatycznej obsługi – i tu taka była, a na dodatek Pani która nas obsługiwała interesowała się jazdą na rowerach! W końcu jakieś przyjazne miejsce dla rowerzystów!

W drodze powrotnej postanowiliśmy jeszcze wstąpić na chwilę do Muzeum Ziemi Leżajskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na wspólne wycieczki rowerowe! Do zobaczenia na trasach!

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Współpraca z fundacją

Jeśli państwa firma, organizacja utożsamia się z naszymi wartościami, naszą misja – możemy połączyć siły i wspólnie promować aktywność fizyczną wśród mieszkańców miasta Świdnik oraz powiatu świdnickiego. Wspólnie możemy realizować projekty. W ramach współpracy oferujemy różnego rodzaju pakiety sponsorskie lub partnerskie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia współpracy e-mail: fundacja@fwft.pl

 

Nasze wycieczki 2019

Szczęśliwa 7 nad Jeziorem Zagłębocze Wycieczka rowerowa - Zwierzyniec 2019 Wycieczka do Włodawy (Jezioro Białe) Wycieczka do Sandomierza Wycieczka do Kazimierza Dolnego Wyprawa rowerowa Mazury 2019